Om tandtekniker24

Tandtekniker24 erbjuder tandtekniker relevant information om svensk tandvård.

Tandtekniker24 produceras i samverkan med webbportalen Dental24, tandtekniker, övriga i tandvårdsteamet, institutioner, organisationer, myndigheter, opinionsledare och leverantörer till tandvården.

Initiativtagare till Tandtekniker24 är Per Ahlberg som också nominerades 2010 till årets webbentreprenör av Internetword för sin satsning på webbaserad information till tandvårdsanställda.

Redaktion

Per Ahlberg, Per Capita AB, ansvarig utgivare per.ahlberg@percapita.se
Gunilla Ekholtz, frilansskribent, EKHOLTZ Kommunikation AB gunilla@ekholtz.se
Hans Arby, PR ansvarig, Hans Arby Kommunikation hans@arby.se
Mkmedia AB, www.mkmedia.se

percapita

Per Capita AB

Sahlgrenska Science Park
Medicinaregatan 8 A
413 46 GÖTEBORG
info@percapita.se

Org. nr: 556763-9785

Per Capita AB;s styrelse:

Bilt Davidsson (Ordf) bilt.davidsson@telia.com
Per Ahlberg (VD) per.ahlberg@percapita.se
Gordon Meland (styrelsemedlem) gordon.meland@gmail.com
Anders Ahlberg (styrelsemedlem) anders.ahlberg.marstrand@telia.com
Prof. Gunnar Bergenholtz (styrelsesuppleant) gunnar.bergenholtz@odontologi.gu.se

Vetenskaplig konsult:

Gunnar Bergenholtz, professor Göteborgs Universitet gunnar.bergenholtz@odontologi.gu.se